Een warm welkom
Wanneer we aanbellen, doet mevrouw Namink enthousiast de deur open. Met een glimlach laat ze ons hun nieuwe appartement zien. “We zijn heel blij dat we hier mogen wonen,” vertelt ze. Ook meneer Namink vult aan: “Het is prettig, er zijn brede deuren en alles is rolstoeltoegankelijk. We voelen ons hier echt thuis.”
Een leven vol reizen en avontuur
Meneer Namink (92) en mevrouw Namink (79) hebben samen een interessant leven achter de rug en vertellen er vol enthousiasme over. Meneer Namink: “Na de oorlog werkte ik in de bontmode en werkte ik mee aan collecties die zelfs op de Parijse modeweek te zien waren. Daarna reisde hij samen met zijn familie naar Thailand waar hij een nieuwe baan kreeg. De reis vervolgde zich naar Brazilië, waar hij lange tijd woonde en werkte. In Rio de Janeiro ontmoette hij zijn vrouw.
Mevrouw Namink is geboren in São Paulo en woonde en werkte ook in meerdere landen, waaronder Engeland, Duitsland en Spanje. Het stel ontmoette elkaar en werd verliefd in Rio de Janeiro, waar ze toen samen werkten. Inmiddels zijn ze 44 jaar samen. Eerst woonden ze in Brazilië, later in verschillende steden in Nederland en ze reisden voor werk veel op en neer naar Portugal. “We hebben veel van de wereld gezien, maar dit voelt nu als een heel fijne plek voor ons laatste hoofdstuk,” zegt mevrouw Namink met een glimlach.